Pětiletý projekt: UMPaLI (Umění z papíru a literatura) Vyhlášení 2. ročníku výtvarně literárního projektu: MALOVANÉ ČTENÍ a KOMIKS (Společný projekt Mondi, ZUŠ a MěK)
Vědomostní soutěž pro dospěláky: Hrátky s čísly a písmeny
Celostátní projekt: S knížkou do života (7. ročník)
Vědomostní soutěž: Jaroslav Foglar (život a dílo)
Výtvarná soutěž: Tajemství hlavolamu
Vyhodnocení 2. ročníku dětské čtenářské soutěže
Celoroční hrátky s Vendelínem
Čtenářská výzva pro dospělé (2. ročník) + vyhodnocení 1. ročníku
BINGO
Tvůrčí dílna pro dospělé: Babiččiny čtverce
Semínkovna (2. ročník)
VU3V – zahájení letního semestru
Výstava: Výstava obrazů Dany Krejčíkové „Radost z malování“
Únor
Přednáška: Pražská muzea (Míra Plaček)
Výtvarná soutěž: Červená Karkulka (pro MŠ)
Výtvarná soutěž: Princezny a draci (1.stupeň ZŠ)
Vědomostní soutěž: Zvířata
Knížka do života: Únorové dopoledne s pohádkou v Žabce
Fotografická soutěž pro dospělé: Fantazie bez hranic
Listování v paměti - paměťová terapie
BINGO
SENIORSKÁ KLÁNÍ
Anketa spokojenosti uživatelů služeb knihovny
Výstava: Vernisáž prací žáků ZUŠ Štětí
Březen
Vědomostní soutěž: Metropole
Výtvarná soutěž: Velikonoční beránek
Čtenáři roku 2024 (dětské a dospělé oddělení)
Březnová výtvarná dílnička pro děti
Tvůrčí díla pro dospělé: Malování vejdumků s Maruškou
Nebezpečné zapomínání – paměťová terapie
Mezinárodní akce: Noc s Andersenem – 20. ročník (22. 3. 2024)
Výstava: Obrazy Pavla Veselého „Toulky životem v obrazech“
Duben
Vědomostní soutěž pro dospěláky: Enviromentální ekologie
Literární soutěž: Pohádka: Dobrodružné putování Petky s Kelímkem po světě
Den Země
Toulky pamětí – cvičení paměti
Výstava: Výstava výtvarných prací žáků SpZŠ
Květen
Výtvarná soutěž: Vodnice Puškvora z knihy Ivony Březinové(1.stupeň ZŠ)
Vědomostní soutěž: Ivona Březinová a její dílo (1.stupeň ZŠ)
Výtvarná soutěž: KYKLOP (2.stupeň ZŠ)
Vědomostní soutěž: Eduard Petiška – život a dílo (2.stupeň ZŠ)
Květnová výtvarná dílnička pro děti
Operační paměť člověka – cvičení paměti
Výstava: Vernisáž Káji Dunajové
Červen
Pasování prvňáčků do Řádu čtenářů - 18. ročník
Vyhodnocení 6. ročníku čtenářské soutěže Lovci korálků
Třígenerační turnaj družstev v pétanque (6. ročník)
Výtvarná soutěž: Sekorův hlemýžď
Vědomostní soutěž: Ondřej Sekora (život a dílo)
Vědomostní soutěž pro dospěláky: Mozkohraní
Jóga mozku - cvičení paměti
Výstava: Fotografie Michaely Kadlecové „Příroda kolem nás“
Říjen
VU3V – zahájení zimního semestru
Celostátní akce Týden knihoven: a) Knihovna naruby aneb staň se knihovníkem – 13. ročník b) Dopolední divadelnění pro předškoláky c) Vendelínova hádanka d) Vznik knihy – on-line test
Vědomostní soutěž: Daniela Krolupperová a její dílo
Výtvarná soutěž: Strašidlo Bubáček z knihy Daniely Krolupperové
Výtvarná soutěž: Jan Žižka (600 let) 2. stupeň
Vědomostní soutěž: Lidské tělo-strava-zdraví
Říjnová výtvarná dílnička pro děti
Mozkový jogging - cvičení paměti
BINGO
Výstava: Výstava prací absolventů ZUŠ
Listopad
Adventní večer v knihovně – tradice a zvyky Vánoc - 10. ročník
Knížka do života: Listopadové dopoledne s pohádkou v Žabce
Výtvarná soutěž: Pán hor (Krakonoš)
Kapacita paměti - cvičení paměti
Listopadové deskohraní
Tvůrčí dílna pro dospělé: Adventní tvorba s Maruškou