Kdy: 14. 11. 2019 od 17:30
Kde: velký sál KS Štětí
Ke stažení:
Prezentace pro Fórum Zdravého města Štětí, PPTX
Plánovat budoucnost našeho města společně s vedením města přišlo na 70 občanů. Ve čtvrtek 14. 11. 2019 se na velkém sále Kulturního střediska uskutečnilo v rámci projektu Zdravé město a MA21 již po deváté Fórum Zdravého města. Celým večerem provázel ředitel Národní sítě Zdravých měst Petr Švec. Na úvod místostarosta Miroslav Andrt seznámil se stavem řešení problémů, které byly nadefinovány v loňském roce. Do debaty s občany se aktivně zapojili představitelé města, zaměstnanci městského úřadu, zástupci policie ČR a městské policie. „Velice nás těší zájem mladé generace o budoucnost našeho města“ sdělila koordinátorka Zdravého města Jana Lebdušková. Z podnětné diskuze vzešlo mnoho problémů, z nichž bylo vybráno 16 nejpalčivějších, které budou následně ověřeny veřejnou anketou.
- Autobusová doprava (přímé spoje do Litoměřic)
- Bezbariérové byty pro seniory
- Bezbariérový úřad
- Levné a dostupné byty pro mladé
- Nahradit zrušené asistenty prevence kriminality alespoň dvěma strážníky Městské policie
- Rekonstrukce tržnice
- Rekultivace školních zahrad
- Rozšíření lékařských služeb a zkvalitnění zdravotních přístrojů
- Stromy pro Štětsko (lokalita na koupališti)
- Umístit lavičku za kinem
- Vybudovat cyklostezku do Počeplic podél Labe
- Vybudovat dílny pro polytechniku, které by využívaly všechny příspěvkové organizace
- Vybudovat vlek na Špičák s bobovou dráhou
- Vydávání občanský průkazu a cestovních pasů na Městském úřadu
- Zřídit čajovnu
- Zvýšení četnosti hlídek Městské policie v centru města zejména v noční době
Veřejná anketa bude probíhat po celý prosinec. Anketní lístek naleznete v prosincovém zpravodaji, nebo bude možné jej vyplnit online na webu města či prostřednictvím mobilního rozhlasu. Sběrná místa naleznete stejně jako v předchozích letech na podatelně Městského úřadu, v knihovně a Informačním centru.
V rámci akce rovněž probíhala tvorba pocitové mapy. Účastnici pomocí barevných špendlíků přiřazovali své pocity, které se k místům vztahují. Pocitovou mapu je také možné vyplnit elektronicky na adrese http://pocitovamapa.nszm.cz/steti-2019/ do 31. 12. 2019. Výsledky budou následně propojeny a použity pro další plánování rozvoje. Pocitová mapa byla vytvořena ve spolupráci s Jiřím Pánkem z Univerzity Palackého v Olomouci a NSZM.